KAMYON MOLOZ ATIMI


Molozun alınması ve nakil edilmesi sonrası döküleceği alanın dışında resmi ya da özel bir mülkiyete atılması ciddi hukuki problemler yaratabilir. Moloz çıkaran firmanın anlaştığı yer dışında bir yere dökülmesi her iki tarafa da sorun yaratabilir. Bu yüzden bu sektörün aranan firmalarından biri olan Gözüm Hafriyat olarak, uzman kadromuzun yardımını alabilirsiniz.

Moloz atımı, inşaat sahası yetkililerinin nakliye firması ile iletişim kurarak fiyatlandırma almasıyla başlar. Daha sonra çalışma sahasında etüt yapılır ve molozların nereden çıkarılacağı, nereye atılacağı, ne zaman ve ne kadar taşınması gerektiği ile nereye döküleceği gibi konular ile ilgili planlama yapılır. Belirli bir koordinasyon dahilinde yapılacak çalışmaların başarıya ulaşma ihtimali her zaman daha yüksek olmaktadır.

Çalışacak araçların bakımı önceden yapılmalıdır. İş sırasında oluşan arızaları gidermek için yeterli sayıda ve nitelikte personel istihdam edilmelidir. Arıza yaşayan araçların yerine ikame olarak yeni araçlar yerleştirilmeli ve işin aksamasında müsaade edilmemelidir. İşin problemsiz yapılmasını sağlayan düzenli ve güvenli çalışma prensiplerinden ödün verilmemelidir.